Пам'ятка для батьків

     Вже час осінніх інфекційних захворювань.

Перегляньте відео та візьміть інформацію до відому. Дивитись тут:


Пропоную

для відволікання дитячої уваги від тривожних звуків повітряної тривоги.
Вивчіть з дітьми цікаві забавки та користутесь ними у тривожний час.
















ЧИМ ЗАЙНЯТИСЯ З ДІТЬМИ, щоб зняти тривогу, психоемоційну напругу та і просто з користтю провести час.

1. Інверсія. Заспокійлива сила розташування голови нижче за рівень серця, також відомого як інверсія. Будь то розслаблення в позі дитини або нахили до пальчиків ніг або стійка на голові - подібна зміна позиції тіла має загальнозміцнюючу дію на вегетативну нервову систему, яка контролює реакцію організму на стрес. Інша заспокійлива поза-вправа - "собака мордою вниз". Ця поза хороша тим, що сприяє спалюванню зайвої глюкози, що звільнилася через підвищення рівня адреналіну.
2. Стрибай вище! Можна влаштувати змагання зі стрибків у висоту, довжину, на швидкість. Це чудовий спосіб випустити пару. Можна пострибати зі скакалкою під музику, підтримуючи ритм або пограти в класики.
3. Ровер. Імітація їзди на ровері може бути потужною заспокійливою технікою. Ця вправа не чинить надмірного тиску на суглоби, розвиває баланс, замінює фізкультуру і може проводитись усією сім'єю. Якщо вдома є вело тренажер – влаштуйте змагання на ньому. Якщо ні – зробіть разом із дитиною вправу «Ровер»: лежачи на спині, ногами крутимо педалі. Можна запропонувати: "Уяви, як їздять люди на звороті Землі." Ця вправа включає і інверсію (див.п.1)
5. Штовхай стіну. Цей прийом допомагає позбавитися гормонів стресу без необхідності виходити на вулицю або навіть із кімнати. Попросіть дитину спробувати штовхати стіну протягом 10 секунд на 3 прийоми. Цей процес дозволяє м'язам скорочуватися, а потім розслабитись, внаслідок чого виробляються гормони щастя, як після спортивного навантаження.
6. Спів. Спів уголос, навіть тоді, коли він невпопад, сприяє виробленню ендорфінів, що приносить почуття задоволення та спокою. Також може діяти слухання спокійної знайомої чи просто улюбленої музики.
7. Мильні бульбашки. Це заняття ґрунтується на регуляції дихання. Дитина швидко набуде контролю над своїм диханням, а значить, і станом, якщо буде надувати мильні бульбашки (або дутиме на вітрячок).
8. Задуємо свічку. Засвітіть свічку і дайте дитині задути її. Запалюйте знову і знову, поміщаючи свічку все далі і далі від нього, щоб йому довелося вдихати все глибше, щоб задути її. Це чудовий спосіб перетворити практику глибокого дихання на гру. Можна супроводжувати загадуванням бажань.
9. Дихай животом. Більшість дихає неправильно, особливо у стресовій ситуації. Допоможіть дитині уявити, що живіт - це кулька. Попросіть зробити глибокий вдих, щоб його надути, а видих – щоб здути. Відчуйте ефект уже на 5-й раз.
10. Первісний клич. Іноді емоцій стає занадто багато, щоб тримати їх у собі. Нехай дитина стане з широко розставленими ногами і піднятими руками і відчує, як емоції киплять у пальцях ніг, піднімаються вище по ногах і всьому тілу і вириваються через рот. Не треба кричати слова або дотримуватися якоїсь програми, нехай робить це так, як їй зручно. Добре допомагає при цьому простукування вилочкової залози. «Давай покричимо як Тарзан!».
11. Малювання. Малювання не тільки відволікає від роздратування, а й розвиває стійкість до стресу загалом. Краще малювати у колі всією родиною.
12. Ковток води. Зневоднення пов'язують із зниженням розумової діяльності. Налийте дитині склянку холодної води, нехай повільно вип'є. Спробуйте хоч раз – і побачите заспокійливий ефект, який надає ця процедура на нервову систему.
13. Тенісний м'яч на спині. Старий прийом фізіотерапії – катання невеликого твердого м'яча по спині дитини – легкий масаж заспокійливої ​​дії. Приділіть особливу увагу плечам, шиї, попереку – це типові місця скупчення напруги.
14. М'яч для гольфу під ступнями. Катання м'яча для гольфу ступнями не тільки покращить кровообіг, але й впливає на точки, що відповідають за розслаблення ніг. Для досягнення кращого результату катайте м'яч на всій поверхні ступні дитини, змінюючи ступінь тиску.
15. Замісити хліб. Бабусі по всьому світу можуть підтвердити, що процес випікання хліба знімає стрес. Інтернет рясніє простими рецептами, за якими ваша дитина з радістю і забрудненими руками м'ятиме і перевертатиме тісто. Найкраще полягає в тому, що зрештою у вас з'явиться домашній хліб, який наочно демонструє, що напругу можна сублімувати правильно та результативно.
16. Браслет власноруч. Створення виробів власноруч легко вводить дитину в стан «потоку», тобто повного занурення у заняття. Ця концепція поширюється на шиття, в'язання, плетіння бісером і навіть складання білизни після прасування – будь-якої діяльності, в якій дитина забуває про зовнішнє оточення.
З рекомендацій Рене Джейн

 Відновлюємо навчання з використання технологій дистанційного навчання.


                  Розпочинаються  прохолодні дні. 

            Діти знову починають хворіти.   Візьміть до уваги!



  

                      Інформація для ознайомлення 

                     Тема: Протидія булінгу.

План  ознайомлення:

1. БУЛІНГ: ПОРАДИ БАТЬКАМ, ПЕДАГОГАМ ТА ДІТЯМ?

2. ЩО ТАКЕ БУЛІНГ ТА ЯКІ ЙОГО ПРИЧИНИ?

3. ЯК ВІДРІЗНИТИ БУЛІНГ ТА СВАРКУ МІЖ ДІТЬМИ?

4. ЯК ЗРОЗУМІТИ, ЩО ВАШУ ДИТИНУ ПІДДАЮТЬ ЦЬКУВАННЮ?

5. ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ТИ СТАВ ЖЕРТВОЮ БУЛІНГУ?

6. ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВИ СТАЛИ СВІДКОМ ЦЬКУВАННЯ?

7. ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ІНШИХ ЦЬКУЄШ ТИ?

8. ЯК ДОПОМОГТИ ДИТИНІ, ЯКА ЦЬКУЄ ІНШИХ?


Відповідь за посиланням

http://cdut-dolynska.ho.ua/%d0%bf%d1%80%d0%be%d1%82%d0%b8%d0%b4%d1%96%d1%8f-%d0%b1%d1%83%d0%bb%d1%96%d0%bd%d0%b3%d1%83/

Увага!
з 22. 03. - 26. 03. 2021 р.
 заняття гуртків будуть проводитись з використанням дистанційних технологій.

Дорогі батьки! Перегляньте разом з дітьми, будь ласка, відео за посиланням та поговоріть про безпеку перебування на весняних канікулах. Адже саме на Вас, батьків, покладена відповідальність про безпеку життядіяльності на цей період.





В межах Місячника правової освіти пропоную батькам ознайомитись










                            16 листопада – Міжнародний день толерантності





    З 02 листопада по 06 листопада освітній процес у закладі позашкільної освіти шляхом використання технологій дистанційного навчання. 
                                                                     Дорогі батьки! 
Якщо ваші діти відчувають тривогу, це також зрозуміло. Дітям може бути важко зрозуміти те, що вони бачать в інтернеті чи по телевізору (або чують від інших людей), тому вони можуть бути дуже вразливими до тривоги, стресу і смутку. Але відкрите обговорення та ваша підтримка допоможуть їм зрозуміти ситуацію, дотримуватися правильної поведінки й навіть зробити позитивний внесок для інших. 
 1.Ставте запитання та уважно вислуховуйте відповіді дітей.
 2.Будьте чесними,поясніть дітям доступно і зрозуміло.
 3.Поясніть як захистити себе та їх друзів. 
 4.Спробуйте запевнити дитину у тому, що все буде гаразд.
 5.Знаходьте собі допомогу (однодумців) з боку родичів та друзів.
 6.Дбайте про себе та свої рідних. 
 7.Обережно закінчуйте розмову з дітьми. Не залишайте їх на одинці з їх не зрозумілими думками.

 Творчестве літо з КЗ "ЦДЮТ Долинської райради"

 Поради батькам
 як провести не забутні канікули з дитиною?


 Розпочинаються літні канікули, Але для того, щоб канікули були веселі та корисні необхідно пам'ятати про безпечну поведінку.
               
            Інструктаж з безпеки життєдіяльності під час літніх канікул читати тут:

                                                                                                                          полив'янська школа - Інформація для батьків


                       Поради для батькiв - Навчаймося цiкаво



«Ми – громадяни України, ми - громадяни Європи»

Пропону Вам батьки, здійснити подорож Європою та ознайомити своїх дітей з цікавими фактами, що перейшли до нас.
Обов'язок кожного українця добре знати ысторыю та традицыъ свого народу. Спробуймо і ми свої сили і дамо відповіді на запитання вікторини:
1. Назва нашої держави? (Україна)
2. Столиця України? (Київ)
3. Основні кольори нашого прапора? (Синій і жовтий)
4. Назвіть державні символи України? ( Герб, Гімн, прапор України)
5. Коли Україна здобула Незалежність? (24 серпня 1991році)
6. Рослини - символи України(Верба і калина)
7. Які обереги українського народу ви знаєте? (Віночок, руник)
8. Яка велика річка протікає на території України? (Дніпро)
9. З чим українці зустрічають гостей? (Хлібом та сіллю)
10. Частина світу, в якій знаходиться наша Батьківщина? (Європа)

      Україна Незалежна країна Європи.
Перед Вами карта світу. Це розгорнута зменшена модель Землі вона поділена на суу- материки та воду.
Найбільший материк Євразія.
він поділений на Європу та Азію.Зараз Україна- одна з найбільших держав Європи, населенням більш як 41 міл. чоловік. Вона межує із сімома країнами світу. НАша Батьківщина- цент Європи.
   Щож  таке Європа?
-це територія, обєднання багатьох держав для спільного вирішення проблем, це і спільні гроші, це і спільний дім для десятків різних націй та народів.
  У Європі знаходиться 45  незалежних держав, які об'єднались у Євросоюз. Прапор Євросоюзу 12 золотих зірок на фоні безхмарного неба. 
                                    Прапор "Євросоюза", Розмір: 135х90 См., Прапор Єс, Прапор ...

Україна є частиною Європи.
 Ми повинні робити все, аби прискорити всіх у європейську співдружність. А це можливість лише за умови, що разом будемо збагачувати Україну, дбати про її авторитет, підщувати добробут громадян.
      Європейський Союз.
Європейські держави об'єднались у союз який выдомий як Эвросоюз, у якому також є свої символи. 
                                 У мандрівку країнами Євросоюзу.
                                  Поспішаймо, любі друзі,
                                  На час чекають у Євросоюзі!
                                 А зараз познайомтесь з дивною родиною,
                                  Кожною Європейською країною.
 Це такі:
 Німеччина - це країна за площеювдвічі менша за Україну, а за кількістю населення вдвічі більша.
  До нас з цієї країни потрапила жувальна гумка, яку винайли саме там.
 Англія - це жителі Британських островів.
Традиційне пиття чаю. Урочистий виїзд королеви.
Шотланський одяг, та інше., романтичний письменник Вільям Шекспір його п'єса "Ромео та Джульєтта".
Франція - це не тільки шикарний Париж, сонячний Прованс, і знаменита Бургундія. Це країна де хвилі Атлантики ніжно пестять пустинні пляжі, а туристи насолоджуються справжніми чарами країни.
Данія. Столиця Данії - місто Копенгаген.
Саме з Данії з'явився перший комп'ютор Лего, що у перекладі "грайте добре".
Італія- країна на карті схожа на чобіток. Столиця-місто Рим.
Гаряча країна піци, пасти , вина;
У кожного регіоні Італії своє життя, кухня, традиції, ідеали, мова, культура.
Болгарія- винахідники першого в світі комп'ютора.
Кумедний факт: коли болгарин хитає головою вгору і вних - це означає "Ні!"
Якщо в сторони то- це означає "Так!"
Це викликає велику плутанину з туристам, бувають курйози та смішні ситуації.
Ірландія. Особливість цих людей колір волосся.
Греція. На пляжі у воді можна наступити на морського їжака. Рекомендують заходити у воду у взутті, тому що рани заживають довго і болісно.
 І Україна. Ось ми і повернулись на Батьківщину.
Але після такої екскурсії можна сказати, що все це що ми почули і є в нас. Така ж сама захоплююча література, вишукана мода, чаруюча архітектура, смачна кухня, багата історія традиціями та звичаями.
Серед великої кількості країн, Україна теж має чим пишатиь. ЇЇ працьовитий народ пережив чимало скрутних часів і зараз проходить нелегке випробування. Але заради щасливого майбутнього віри в краще, миру та злагоди, докласти усіх зусиль. І над Україною ще обовязково розійдуться хмари і блакитне мирне небо та радісне сонце замайорить яскравим стягом над просторами нашої Землі, у самому серці Європи.

   Шановні батьки!

  Журнал Джміль допоможе Вам гратись з дітьми та вчити правилабезпечної поведінки вдома.

     Уряд оголосив загальнонаціональний карантин до 3 квітня. Однак ми розуміємо, що просто не ходити до школи чи іншого закладу освіти – недостатньо. Важливо, щоб батьки знали, як діяти в ситуації карантину та від чого берегти дітей. Тому така інформація зараз дуже потрібна”.     Інфекція передається переважно повітряно-крапельним шляхом від зараженої людини або через дотик до забруднених поверхонь.

                                    ЩО РОБИТИ: 
  • -попросити дітей не підходити ближче ніж на 1 метр до людей, що кашляють, чхають або мають жар
  • -нагадувати дітям про обов’язкове миття рук перед прийомом їжі та після відвідування вбиральні (мити руки потрібно щонайменше 20 секунд або використовувати дезінфекційні засоби для рук)
  • -попросити дітей утриматися від прийому їжі з загальних упаковок або посуду (горішки, чіпси, печиво та інші снеки), куди багато людей занурюють руки
  • -просити дітей уникати привітальних обіймів і рукостискань, поки епідеміологічна ситуація не стабілізується
  • -посилити вимоги до вологого прибирання приміщень, очищення та дезінфекції об’єктів, яких торкається велика кількість людей, провітрювати приміщення
  • -важливо уникати місць масового скупчення людей.
   Симптоми інфекції: кашель, біль у горлі, риніт, лихоманка, утруднене дихання, сухий кашель, чхання, біль у грудині; у деяких випадках – діарея або кон'юнктивіт. У складних випадках інфекція може викликати пневмонію. У деяких випадках ця хвороба може бути смертельною, однак переважно це відбувається з людьми середнього чи похилого віку, що мають супутні захворювання. 

                              ЩО РОБИТИ: у разі підвищеної температури дитина має залишитися вдома до повного одужання та одразу отримати консультацію сімейного лікаря.      Як правильно поводити себе в умовах поширення вірусу?
  • -мити руки щонайменше 20 секунд або використовувати дезінфекційні засоби для рук
  • -під час кашлю або чхання прикривати рот і ніс паперовою хустинкою, яку потім необхідно викинути; чхати також правильно у згин ліктя
  • -не підходити ближче ніж на 1 метр до людей, що кашляють, чхають або мають жар, уникати будь-якого тісного контакту з ними
  • -не споживати сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.
       На період проведення карантинних заходів пропонуємо навчатись дистанційно.
                           П'амятка для батьків:
1. Створіть психологічну атмосферу дитині в її пошуках, де вона могла б знайти собі розраду у разі своїх розчарувань.
2. Підтримуйте здібності дитини до творчості й виявляйте співчуття до ранніх невдач. Уникайте негативної оцінки спроб дитини.
3.Будьте терпимі до несподіваних ідей, поважайте допитливість ідеї дитини. Намагайтесь відповідати на всі питання, навіть якщо вони вам здаються безглуздими.
4. Залишайте дитину одну (не на довго) і дозволяйте їй, якщо вона бажає , самій займатись своїми справами. Надлишок опіки може обмежити творчість.
 5. Допомагайте дитині формувати її систему цінностей, не обов'язково засновану на її системі поглядів, щоб вона могла поважати себе і свої ідеї поряд з іншими та їх носіями.
6. Допомагайте дитині задовольняти основні людські потреби, оскільки людина рідко досягає висот у самостверджені.
7. Допомагайте долати розчарування і сумніви, коли вона залишається сама в процесі не зрозумілого ровесникам творчого пошуку: нехай дитина збереже свій творчий імпульс.
8.Поясніть, що не на всі запитання завжди можна відповісти однозначно. Для цього потрібен час, або дитини- терпіння. Вона має навчитися жити в інтелентуальному напруженні. Не відкидаючи своїх ідей.
 9.Допомагайте  цінувати в собі творчу особистість. Однак її поведінка не має виходити за межі пристойного.
10. Допомагайте дитині глибше пізнати себе. Виявляйте симпатію до її перших спроб виразити таку ідею словами і розробити зрозумілою для оточуючих.


      Для  вихованців та всіх бажаючих пропонуємо навчатись на гутрках "Олівець-малювець" та "Павутинка".
      Матеріали розміщуємо на сторінці "Дистанційне навчання (для вихованців)" 
     Дякую за розуміння та сподіваюсь на гарно проведений час під час навчання. 
                                         Керівник гуртків: Пайцун І.А. 


Немає коментарів:

Дописати коментар